Fotografowie Å

Fotografia – czyli gdzie zrobić zdjęcia ślubne?

zdjęcia ślubne

Wiele par zastanawia się czy wybrać sesję w studiu czy w plenerze. Zarówno jeden rodzaj sesji jak i drugi ma swoje wady i zalety. W ostatnim czasie modne są śluby w plenerze ze względu na oryginalne tło, jednak i one zaczęło być powtarzalne.

Zdjęcia ślubne robione w studiu

                Myśląc o sesji ślubnej w studiu większość ludzi ma przed oczami zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy to każda para młoda była fotografowana na tym samym lub podobnym do siebie tle. A tymczasem takie zdjęcia mogą być naprawdę ciekawe, szczególnie jeśli są zrobione na jednobarwnym tle. Surowy styl takiej sesji może być elegancką pamiątką, która nie będzie przesycona przepychem.

Sesja w studiu nie wymaga takich przygotowań jak sesja w plenerze, wystarczy tylko ustalić datę w jakiej się odbędzie. Wadą w tego rodzaju sesjach może być ograniczone miejsce, jednak takie rozwiązanie ma także zalety na przykład regulowane oświetlenie, a także niezależność od pogody, która może popsuć zdjęcia plenerowe, szczególnie w zimniejszych miesiącach.

Zrezygnowanie z pleneru na rzecz studia może w efekcie zaskoczyć wszystkich bardzo oryginalnymi zdjęciami. Coraz więcej fotografów wykorzystuje intymność studia i robi niezwykłe, stylizowane sesje, w których para młoda jest bohaterami. Zaprzecza to przekonaniu o nudności takiej sesji i udowadnia, że może być ona pomysłowa, ciekawa i co ważniejsze, niepowtarzalna. Oczywiście takie rozwiązanie ma też swoje wady i chyba największą z nich jest brak naturalności, który łatwiej jest uzyskać podczas zdjęć robionych w plenerze. Sesja w studiu jest zdecydowanie dobrym pomysłem dla osób, które cenią sobie minimalizm.

Fotografia ślubna w plenerze

                Sesje zorganizowane poza studiem mogą być dobrym pomysłem dla osób, które chcą osiągnąć z góry ustalony efekt, na przykład zrobić zdjęcia w miejscu, które wiąże się z ich zainteresowaniami. Zdjęcia plenerowe tak naprawdę można zrealizować w przeróżnych miejscach na przykład w zamku, na dachu wieżowca, plaży, centrum miasta. Takie sesje wbrew pozorom mogą też być minimalistyczne i delikatne na przykład na łące lub w lesie. Fotografie dzięki swojej lokalizacji nabiorą niezwykłego klimatu i będą niepowtarzalne.

Coraz częściej docenia się kreatywne podejście do sesji, ludzie chcą mieć niepowtarzalne zdjęcia ślubne i fotograf stara się sprostać temu wyzwaniu. Oczywiście ostateczną decyzję podejmuje para młoda, ale to właśnie od wyobraźni fotografa zależy naprawdę bardzo dużo. W połączeniu z jego wyobraźnią i preferencjami pary młodej do miejsca i dodatków powinny wyjść zdjęcia, które oddają charakter młodej pary i bardzo do niej pasują. Taki efekt charakteryzuje naprawdę dobrze przeprowadzoną sesję zdjęciową, bo nie zapominajmy, że w tym wszystkim najważniejsze jest to, żeby zdjęcia nie były kopią, ale czymś niepowtarzalnym.

Kategorie: Fotografowie Ślubni

Słowa kluczowe:Komentarze są wyłązone.