Fotografowie Å

Fotografia na uroczystości ślubu

Ślub, jak każda uroczystość, ma swoje istotniejsze i mniej znaczące punkty. Niezależnie od tego, czy uroczystość odbywa się w kościele czy w urzędzie stanu cywilnego, są takie moment, które obowiązkowo trzeba uwiecznić. Kiedy być szczególnie czujnym?

Fotograf ślubny – spostrzegawczy i czujny

Jeśli ślub odbywa się w urzędzie, dobrze jest sfotografować kilka ujęć przybliżających wygląd sali. Z reguły są to pomieszczenia o reprezentacyjnym wyglądzie, ale warto uważać na niedociągnięcia, które lepiej jest w takich momentach pomijać. Istotne jest ustawienie gości – czasem sale w USC z trudem mieszczą wszystkich – a kiedy obrączki podaje dziecko, może być trudno uchwycić ten wyjątkowy moment nakładania obrączek w taki sposób, by na pierwszym planie była tylko młoda para.fotograf Głogów

Natomiast w czasie ślubów w kościołach warto dowiedzieć się, w jakim obrządku będzie sprawowana liturgia lub jakiej religii czy wyznania są państwo młodzi. Wtedy trzeba upewnić się, jakie są kluczowe momenty – z pewnością nakładanie obrączek i wymiana przysięgi ślubnej, ale niektóre religie dodają do tego obrzędu wiele innych gestów, dlatego trzeba dopytać się o przebieg ceremonii, by niczego nie pominąć.

Fotograf  na ślubach powinien cechować się spostrzegawczością, tak by nawet w razie niespodziewanych, nieplanowanych wydarzeń szybko zareagował.

 Na weselu

fotograf Głogów

Jeśli chodzi o wesele, warto z parą młodą dokładnie ustalić jego przebieg. Nie wszyscy decydują się na wesele z muzyką i tańcami, na których dzieje się o wiele więcej. Jeśli są tańce i zabawy, fotograf ma pełne ręce roboty. Ale nawet na spokojnych weselach w formie bankietu nie wieje nudą, choć tu fotografia skupia się głównie na uwiecznianiu poszczególnych gości czy momentów takich jak składanie życzeń, wznoszenie toastów, podziękowania dla rodziców czy wniesienie weselnego tortu.

Warto uwiecznić wygląd sali jeszcze zanim pojawią się goście, szczególnie – miejsce dla młodej pary, które jest z reguły najładniej przystrojone. Dzięki temu para młoda, która przecież wkłada ogromny wysiłek i poświęca sporo czasu na przygotowanie wszystkich dekoracji, będzie mogła wracać wspomnieniami do tego wyjątkowego dnia.

Kategorie: Fotografia na Weselu

Słowa kluczowe:Komentarze są wyłązone.