Fotografowie Å

Idealne miejsce na zdjęcia ślubne

fotografia ślubna

Ślubne zdjęcia to bardzo sentymentalna i najczęściej pomysłowa pamiątka z dniu ślubu. Każde małżeństwo może pochwalić się określoną ilością zdjęć ślubnych, lub też całym albumem. Znaczna większość osób, które posiadają pamiątkowe zdjęcia ślubne, chętnie się nimi chwalą.
Duży wpływ na jakość zdjęć ma miejsce, w którym  są one wykonywane. W dzisiejszych czasach, umiejętności i kreatywność fotografów jest równie ceniona, co właściwy wybór miejsca. Zdjęcia z tak ważnej okazji nie mogą być wykonane ‘byle gdzie’. W większości przypadków, to fotograf wybiera lub proponuje miejsce, w którym ma zostać wykonana sesja. Często jednak zdarza się, że małżonkowie mają świetny pomysł na miejsce idealne do wykonania sesji ślubnej. Miejsce to może być szczególnie ważne dla pary.

Istnieją jednak pewne kryteria, według których dobiera się odpowiednie miejsce na wykonanie zdjęć ślubnych. Świeżo upieczeni państwo młodzi zazwyczaj rezerwują termin u fotografa na około rok lub parę miesięcy przed planowanym weselem. Istotne jest wybranie miejsca, które nie znajduje się zbyt daleko naszego miejsca zamieszkania.

Pierwszym kryterium, powinna być pora roku. Na wiosnę, zdjęcia ślubne planujemy zupełnie inaczej, niż zdjęcia w zimie. Wszystkie pory roku nadają się świetnie do wykonania małżeńskiej sesji ślubnej. Istotne jest to, by trafić odpowiednio w pogodę. Państwo młodzi, którzy będą promieniować szczęściem, będą odgrywać główne role na fotografiach, jednak nie można zapomnieć o odpowiedniej scenerii.

Do najczęściej wykorzystywanych miejsc na sesję ślubną, zalicza się przede wszystkim te w plenerze. Świeże powietrze i natura, idealnie współgrają z romantyczną i delikatną sesją ślubną. Obecnie, wiele par decyduje się więc na wykonywanie zdjęć:

  • W parkach i w lasach – drzewa, zielona trawa i kwiaty, to zdecydowanie ulubione miejsca nowożeńców. Dróżki parkowe i leśne, są ciekawym miejscem do sfotografowania. Sesje zdjęciowe w tych miejscach można wykonywać wiosną, latem i jesienią.
  • Na łąkach i w górach – łąki, na których pełno jest kwiatów i motyli, często są wybierane na wykonanie zdjęć ślubnych. Często, państwo młodzi decydują się na wykonanie sesji na łące przy górach. Z kolei, górskie krajobrazy zapewniają ciekawe widoki i oryginalne sesje.
  • W mieście – nierzadko można spotkać parę młodą przechadzającą się wraz z fotografem. Wykonywanie zdjęć w mieście, zwłaszcza w zabytkowych i turystycznych miejscach, uczyni naszą sesję bardziej ciekawą i nietypową.
  • W zamkach i na mostach – stare mury i ruiny, które są odpowiednio oświetlone, mogą sprawiać świetne wrażenie na zdjęciach. Pary młode wybierają rzadziej zamki, co jest świetnym pomysłem na zorganizowanie sesji.
  • W pięknych ogrodach, nad rzekązdjęcia ślubne wokół kwiatów, drzew i rzeki, także należą do częstych.

 

Kategorie: Fotografia na Ślubie

Słowa kluczowe:Komentarze są wyłązone.